O nás

Skupina Fox Force

Jsme military-airsoft team, který to dělá pořádně. Jsme dobrovolný hobby - military spolek, který se věnuje činnosti speciálních jednotek. Nejde nám o bezduché airsofťení, ale o smysluplnou činnost. 

Nezajímají nás víkendoví airsofťáci, fyzicky neschopní jedinci, vymatlaní extremisté ani army-manekýny. Dáváme dohromady ty největší nadšence z ČR, kteří tomu chtějí obětovat čas, energii a pot. 

Nejsme žádní teroristé, pochybná domobrana ani jiná nelegální skupina, podobné magory naprosto odsuzujeme. Náš zájem o vojenství, airsoft a problematiku s tím spojenou je neškodný koníček.

Naším hlavním působištěm jsou severní a střední Čechy, základnu máme v okolí města Lovosice, ale působíme po celé ČR. 

Aktuálně nás je 9 členů (červenec 2023). 

Více o nás se dozvíte v sekci Otázky na jednotku.  


Výstroj a výzbroj

Používáme maskovací vzor multicam a vz.95, ale nekopírujeme tím striktně AČR. Výstroj se snažíme mít co nejvíce jednotnou a proto máme propracovaný seznam povinné výstroje. Každý tak má jasně danou výstroj, kterou si musí pořídit. Tento seznam zabral roky ladění a tak jej poskytujeme jen našim vlastním členům.

K výcviku používáme ostré i AS zbraně. Většina našich členů má zbrojní průkaz, i když to není podmínka. Zbraně využíváme na platformě AR 15 (M4) a to jak airsoftové, tak ostré. 

Výstroj klidně do začátků půjčíme. Děláme to už roky, takže jsme nashromáždili spoustu erární výstroje kterou půjčujeme nebo věnujeme nováčkům. Na druhou stranu i nováček musí něco obětovat abychom viděli, že o to má opravdu zájem.


Výcvik 

Máme propracovaný systém výcviku, který je rozdělený do 8 tématických kurzů, tzv. "přeškolováků". Díky tomu projde nováček komplexním výcvikem od úplných základů až po pokročilé speciální kurzy. Vše bezpečně, pod dohledem zkušených instruktorů. 

V našich řadách slouží profesionálové i záložáci z různých složek AČR, kteří se o tento smysluplný výcvik starají. Zároveň využíváme externí instruktory a účastníme se kurzů díky kterým si udržujeme stále aktuální taktiku.

S výcvikem pomáháme i spřáteleným jednotkám. Rozhodně ale nemáme v úmyslu předávat vojenské zkušenosti neprověřeným lidem a pochybným spolkům.  


Výběr lidí a přijímací řízení

Do naší jednotky se nelze dostat jen tak během dopoledne, je potřeba projít přijímačem, který splní pouze lidé, kteří opravdu chtějí být mezi Foxáky. Přijímač je síto, díky kterému se do jednotky dostanou jen opravdoví válečníci, "ti co na to mají", a pro ty ostatní zůstane FOX FORCE nepřístupná.

Díky náročnému výběru máme v týmu opravdové kámoše na které se můžeme 100% spolehnout. Ostatně vzhledem k náročnosti výcviku by to ani jinak nešlo.

Víc info v sekci Přijímač.


Historie

Fox Force byla založena 27. února 2004. Naší výstrojí byla vesta z vietnamské tržnice, nejlevnější uniformy BW, výzbrojí kuličkovky zn. Omega a King Cobra (pro pamětníky). Z původní sestavy sice nezbyl skoro nikdo (krom našeho velitele) i když podobné telecí začátky měli všichni stejné. 

Postupným vývojem jsme přešli na uniformy vz. 95 a MC, leší výstroj a kvalitnější airsoftové pušky, i když airsoft pro nás byl už od začátku vždy jen doplněk. Kolem roku 2010 jsme si pořídili zbrojní průkazy a první ostré zbraně.

Hlavní změny ale u nás proběhly ve výcviku, protože koupit si výstroj zvládne člověk za 30 minut z gauče, ale dělat věci pořádně znamená roky práce, zkoušení, tréninků a ohromné množství výcviku.