Otázky na jednotku

Proč jste tak tajemní?
Vzhledem k služebnímu zařazení některých členů a i civilnímu životu nechceme, aby byly konkrétní osoby spojovány s profily v jednotce.

Jak probíhá klasická akce? 
Klasická akce u nás neexistuje, akce máme rozděleny na nebojové a bojové, tedy výcviky a operace. Výcviky jsou většinou zaměřeny na jednu konkrétní dovednost, které se věnuje potřebný čas. Někdy stihneme více zaměstnání za víkend, někdy zabere jedno téma celý víkend. Mimo výcviky zaměřené na taktiku a průzkum procvičujeme další dovednosti jako střelecká příprava, zdravověda dle standardu TCCC, topografie, práce na laně, přesuny na sněhu, zimní a letní přežití, CQB & FIBUA, spojovací příprava, štábní příprava, pořadová příprava, seskoky padákem a další. Operace jsou pak komplexní akce, většinou ve spolupráci s jinou jednotkou, při kterých už se plní zadaný úkol a procvičí se dovednosti nabyté při výcviku.

K čemu máte hodnosti a oslovujete se jimi na akcích? A co buzerace?
Hodnosti máme kvůli zachování militaristického ducha jednotky a přiblížení reálné jednotce hloubkového průzkumu, proto je náš velitel nadporučík a zástupce nadrotmistr. Na akcích se hodnostmi neoslovujeme, jsme kámoši takže spolu mluvíme normálně. Na začátku a konci každé akce máme nástup, při kterém se dodržují zásady pořadové přípravy. Buzerace je bezdůvodné ponižovaní nižších hodností, s tím se ve Fox Force nováček setká maximálně u přijímače, abychom si otestovali, jestli se hned nerozsype.

Jaký je průměrný věk v jednotce? Je nějaká věková hranice? 
Průměrný věk v jednotce je 24 let. Minimální věk pro vstup do jednotky je 16 let.

Máte nějaké specializace?
Ano, snažíme se mít v týmu všechny funkce nezbytné pro fungování týmu. Na získání specializace je třeba prokázat znalosti a mít potřebný materiál. Funkce v jednotce neurčujeme, každému je bližší nějaká specializace a v ní prohlubuje svoje znalosti, například pomocí odborných kurzů. Když si dotyčný myslí, že už tu svojí ovládá dost dobře, předvede ostatním svoje znalosti a bude mu přiřazena určená funkce v jednotce. Úkolem specialisty je zároveň vést výcvik pro zbytek jednotky. V současné době máme v jednotce CLS, EOR, spojaře, staršího střelce a kulometčíka. 

Jaké je Vaše politické přesvědčení?
Jako jednotka nemáme žádné politické přesvědčení a snažíme se být maximálně politicky neutrální.

Sympatizujete s nějakou extremistickou skupinou?
Nesympatizujeme s žádnou extremistickou skupinou z žádné strany politického spektra! Distancujeme se od "militantních" skupin, které chtějí nahrazovat armádu, policii a další ozbrojené složky!

Máte seznam povinné výstroje? Kolik stojí nákup povinné výstroje?
Ano, máme seznam povinné výstroje pro členy jednotky. Člen jednotky by si měl do dvou let od vstupu do jednotky pořídit veškeré vybavení dle seznamu. Výstroj a výzbroj každého člena jednotky stála několik desítek tisíc korun, ale nechceme odrazovat nováčky, proto máme spoustu materiálu na vypůjčení pro stálé členy i nováčky. S nadsázkou lze říci, že z erárního vybavení můžeme vystrojit a vyzbrojit několik dalších lidí. Nováčkovi stačí úplně základní vybavení. Ještě nikdy se nestalo, že by nováček nevstoupil do jednotky, protože si nemůže dovolit nakoupit vybavení!

Máte v týmu určenou zbraň?
Snažíme se unifikovat výstroj ze stejných důvodů jako v reálné armádě: stejné zásobníky a střelivo, jednotné náhradní díly, hlavní výcvik s jedním typem výstroje a jednotný vzhled. Jako hlavní zbraň, je stanovena zbraň typu AR-15 ve všech modifikacích, a to v airsoftové i ostré verzi, sekundární je určen Glock 17 a 19. Následný "tuning" a zlepšování zbraní již není nijak omezeno. Pro kulometčíka je určen kulomet M249 v airsoftové verzi, ostrá verze kulometu samozřejmě není povinná. Pancéřovník je vybaven znehodnoceným RPG-75 a dalším materiálem. Pokud k nám přijde nováček s jiným typem zbraně není to problém, až mu zbraň doslouží je potřeba koupit unifikovanou zbraň.


Máš jiný dotaz? No tak sem s ním, rádi odpovíme: